Haradinaj regjistrohet në Kuvend për legjislaturën e VII

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është regjistruar sot në Kuvendin e Kosovës për legjislaturën e shtatë.

Haradinaj ka thënë se Kosova ka treguar demokraci të lartë në procesin e ri zgjedhor. Ai ka uruar që kjo legjislaturë të arrijë të adresoj çështjet e rëndësishme për popullin e Kosovës.

Regjistrimi i deputetëve të rinj ka filluar të hënën dhe do të zgjasë disa ditë.

Ndryshe, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në legjislaturën e shtatë do të ketë 13 deputetë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu