Haradinaj: SHBA-të të mbyllin Vuçiqin dhe Kurtin në një vend derisa të arrijnë marrëveshje

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e vetmja mënyrë për të arritur një marrëveshje përfundimtare është që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të mbyllin në një vend Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiqin derisa të arrijnë marrëveshje, transmeton InfoShqip.

Do t’i bëja thirrje Amerikës, në rast se nuk dimë si të dalim, mos na lini të shkojmë më kot”. Na nxirr jashtë, mos na lini të qetë, mos na lini të vuajmë pasojat e kësaj. Mënyra e tyre do të ishte të thërrisnin lidershipin e Kosovës dhe Serbisë, t’i mbyllnin diku derisa të bien dakord reciprokisht. Ne jemi në drejtim të gabuar, Kurti është në drejtim të gabuar”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj beson se Kurti është i vetëdijshëm për pasojat e ndarjes nga SHBA në fazën e fundit të dialogut.

“E pyeta Kurtin se për kë punon. Kjo sepse nuk besoj se Kurti si kryeministër nuk i di pasojat e ndarjes së Kosovës nga Amerika në këtë fazë të fundit të procesit”, theksoi Haradinaj./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu