Hasani: Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se ideja e ndarjes së Kosovës nuk ka qenë e ish-presidentit Hashim Thaçit, por akuzon kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

“Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama”, ka thënë Hasani në “Pressing” të T7.

Po ashtu, Hasnai thotë se ideja ka pasur qëllim edhe për t delegjitimuar Hashim Thaçi.

“Unë kam besu edhe sot besoj që ajo ide ka pas delegjitimin e Hashim Thaçit që kur të shkon në Speciale mos me ju dhimbtë kërkujt”, ka deklaruar Hasani.

Po ashtu ai ka folur edhe për takimin e Thaçit me presidentin rus, Vladimir Putin.

“Rama me Vu֛çiqin kanë besu që mundet me kriju një momentum, kështu ka ardhur edhe takimi i Thaçit me Putinin”.

Këto deklarata Hasani i ka dhënë teksa fliste për analizën e krye-akademikut, Mehmet Kraja i cili në emër Akademisë së Shkencave dhe Arteve publikoi një analizë që është kritikuar në opinion.

Hasani ka deklaruar po ashtu se pos përmbajtjes analiza nuk ka pasur as metodologji.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu