Higuain me pagë të majme në Inter Miami

Gonzalo Higuain do të prezantohet si lojtari më i ri i Inter Miami. Juventusi e la të lirë ashtu si në rastin e Matuidisë dhe sulmuesi argjentinas do të luajë në MLS.

“Pipita” ka firmosur deri në dhjetorin e 2022 dhe ka arritur një marrëveshje shumë të mirë. Ai do të paguhet 7.5 milionë euro në sezon. Rrogë që nuk i ofrohej në asnjë klub në Europë.

Higuain nuk bënte më pjesë në planet e trajnerit Andrea Pirlo dhe kjo ishte arsyeja kryesore që u largua.

Kampionët e Italisë donin ta largonin nga skuadra dhe për shkak të barrës së madhe financiare që kishte.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu