Hoda për festën prej 100 mijë eurove të BDI-së: Uroj që muzika t’ua përkujtojë se pse kanë ardhur në skenën politike

Besim Hoda – kryetar i OVL-UÇK-së, sonte në “Rruga Drejt” në Alsat, ka folur në lidhje me festën e 20-vjetori të BDI-së, derisa është përgjigjur direkt në pyetjen se a ka pas ftesë ndonjëherë për të qenë pjesë e kësaj partie.

“Jo. Paraprakisht dukej se janë informuar se nuk do të ishte kënaqësi për mua që të isha pjesë. Dhe nuk ka qenë kënaqësi as për ata që të jem pjesë e saj. Sidoqoftë, uroj që muzika ose festa që ata do të bëjnë t’u përkujtojë në mbrëmje se pse kanë ardhur ata në skenën politike, si i ka pritur populli në 2001 dhe si do i pres tani dhe në vazhdim”, ka thënë ai./ Alsat.mk


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu