Ia dhanë për të mbështetur kokën pasi u nxorr nga rrënojat, s’do ta besoni çfarë gjen turku në jastëk

Histori nga më të ndryshmet vijë nga Turqia, pas tërmeteve të fuqishme që morë mijëra jetë njerëzish e shembë qindra pallate.

Interesante është historia e një turku Ali Çetinkaya, të cilit, Gjysmëhëna e Kuqe, i dha një jastëk për të mbështetur kokën, pasi u nxorr nga rrënojat në Hatay.

Mirëpo jastëku i 47-vjeçari nuk ka qenë dosido, por i mbushur me florinj.

Turku ka treguar se sapo ka vënë kokën mbi jastëka, ka ndjerë diçka brenda dhe ka parë se ishte ar. Ai rrëfen e se ka dorëzuar tashmë në polici.

“E vura re kur vura kokën në jastëk”, tha ai, ndërsa tashmë floriri ndodhet në duar të sigurta.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu