Ikjen masive të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut nuk ka kush e ndal, edhe sot 3 autobusa u nisën drejtë gurbetit (FOTO)

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut gjithnjë e më shumë po ikin nga vendlindja e tyre për një jetë më të mirë drejt gurbetit, drejt Europës.

Edhe sot 3 autobusa nga Tetova u mbushën edhe në Saraj e u nisën për në gurbet në Gjermani.

Këto pamje qe na kane derguar qytetaret me mbishkrimin: “nje ndjenje shume e rende per rinine tone dhe m.ergimtaret qe po shkojne nga vendi i tyre te merzitur por edhe te pa shprese dhe pa rrugdalje tjeter..njeher ne kohen e O.smanlive thonim shkojne p.ampurat moj nane..tani themi shkojne autobusat moj nane..”

FOTO:

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu