Ivanov sot do të vizitojë Turqinë

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot do të qëndrojë për vizitë pune në Republikën e Turqisë, me ftesë të kryetarit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, transmeton Zhurnal.mk

Ky takim do të zhvillohet në mes dy krerëve shtetëror, dhe do të prezantojë në ngjarjen e hapur të urës së tretë mbi Bosfor,  ‘Javuz Sulltan Selim’. /zhurnal


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu