Ja për çfarë u morën vesh Bilall Kasami dhe Zoran Zaev (FOTO)

“Forcimi dhe kultivimi i vlerave mes bashkësive etnike në vend duke i llogaritur si një pasuri e cila vetëm mund të lehtësojë integrimin e shtetit drejt Bashkimit Evropian”. Në këtë temë janë zotuar dy partnerët e ri të koalicionit, LSDM dhe BESA për arrtijen e një marrëveshje për bashkëpunim në zgjedhjet e parakohshme parlametnare që pritet të mbahen më 12 prill.

Në vijim keni dokumentin e plotë të nënshkruar nga Zoran Zaev dhe Bilall Kasami, me çka u zyrtarizua koalicioni parë parazgjedhor mes një partie shqiptare dhe një partie maqedonase.

Dokumenti është siguruar nga burime brenda partiake.

Foto:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu