Jahti i braktisur në bregdetin shqiptar, gruaja e kapitenit të zhdukur kërkon ndihmë nga shteti

Mister mbetet zhdukja e kapitenit të jahtit, që u gjet i braktisur në mes të detit në afërsi të Shëngjinit.

Për mediet turke gruaja e shqetësuar e kapitenit Sevgin Yavuz, Vesile Yavuz ka thënë se kërkon ndihmën e shtetit për gjetjen e burrit të saj.

“Unë dua ndihmë nga shteti. Unë dua që burri im të kthehet. Vajza ime po pyet për babanë e saj dhe unë nuk mund t’i them asgjë”-tha Vesile Yavuz.

Hetimi u nis për mungesën e Yavuz në varkë, që u gjet në gjendje të lirë nga peshkatarët, 12 milje larg bregdetit shqiptar të Shëngjinit.

Yavuz, jetonte në zonën e Fethiye të Muğla. Gruaja e tij, e cila është edhe 3 muajshe e gjysmë shtatzënë, Vesile Yavuz tha se burri i saj shkoi jashtë vendit 2 muaj më parë.

Ai ishte në javën e fundit të udhëtimit, pasi do të kthehej.

“Ai nuk më telefonoi përsëri. Të shtunën u gjet varka. Anija u gjet se po lundronte, por burri im nuk u gjet. Ende nuk është gjetur. Dua ndihmë nga zyrtarët e shtetit, dua burrin tim përsëri”-pohoi Vesile Yavuz.

Yavuz tha se burri i saj nuk kishte asnjë problem shëndetësor dhe mund të notonte shumë mirë. Gjithashtu ajo konfirmoi se në jaht nuk kishte asnjë lloj vjedhjeje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu