“Jetën e japim, Mitrovicën nuk e japim”, protestë në mbështetje të Kosovës para ambasadës serbe në Tiranë

Qytetarët kanë zhvilluar sot një protestë para ambasadës serbe në Tiranë, të shoqëruar me veshje popullor dhe flamurin shqiptar.

“Jetën e japim, Mitrovicën nuk e japim”, ishin këto thirrjet e qytetarëve para ambasadës serbe në Tiranë.

Protestuesit i kanë bërë thirrje Serbisë të ndërpresë fushatën kundër Kosovës.

“Hiqni duart nga Kosova”, kanë qenë thirrjet e qytetarë, ndërsa i kanë bërë thirrje autoriteteve të mos përkrahin Serbinë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu