Jo vetëm tanke sovjektikë, Maqedonia do të furnizojë Ukrainën edhe me avionë

Kombi i vogël ballkanik ka rënë dakord të furnizojë Ukrainën me tanke dhe avionë, ka konfirmuar Mykhailo Podolyak, ndihmësi i presidentit të Ukrainës.

Më parë u raportua se Maqedonia e Veriut do të furnizonte tanke të epokës sovjetike, por nuk përmendej dërgesa e avionëve.

“Shumë kombe po tregojnë më shumë guxim sot se gjysma e G20,” tha zoti Podolyak. “Ashtu si Maqedonia e Veriut, duke i dhënë Ukrainës një shpatull (mbështetës) në formën e tankeve dhe avionëve.”


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu