Ka ndërruar jetë aktori i njohur shqiptar Luran Ahmeti

Aktori i shumë filmave të huaj po edhe vendor po edhe aktor në shumë veprave në teatro Luran Ahmeti është ndarë nga jeta mbrëmjen e sontme.

Siç marrim vesh Ahmeti jetën e ka humbur nga virusi.

Ndryshe, një nga rolet më të rëndësishme gjatë karierës së tij Ahmeti e ka luajtur në filmin “Sulejmani madhërishëm”, “Lugina e Ujqerve” kurse në serialet vendore Ahmeti ka lujtur në serialin “O sa mirë”, në rolin e profesorit të Historisë.

InfoShqip.com ju shpreh ngushllime familjes Ahmeti për humbjen e vëllaut, djalit dhe babait. Njëashtu u shprehim ngushllime edhe komunitetit të artistëve për humbjen e kolegut.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu