Kajtazi: Kurti në RMV nuk garon kundër partive maqedonase, por kundër BDI-së

Gazetari nga Kosova, Vehbi Kajtazi ka shkruar një status në rrjetin social ‘Facebook’ duke thënë se kyçja e VV-së në zgjedhjet Parlamentare në RMV është kundër orientimit pro-perëndimor të shqiptarëve, informon POPULLI.mk

Partia e Nikola Gruevskit dhe Albin Kurtit jane ne nje koalicion te heshtur kunder Ali Ahmetit dhe orientimit perendimor te shqiptareve ne Maqedonine e Veriut.

Kurti nuk po garon atje kunder partive maqedonase, por direkt kunder BDI-se.

BDI-ne nuk po e duan me ne pushtet partite proruse, sepse sipas tyre shqiptaret kane marre shume hise dhe pushtet ne Maqedonine e Veriut.

Por te jeni te sigurt, se Kurti do te pesoje debakel sic ka pesuar ne Shqiperi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu