“Kam katër gra pa letra”, Mandi Nishtullës bën thirrje: Të miratohet ligji në Shqipëri

Këngëtari i muzikës tallava Mandi i Nishtullës ka deklaruar se ka katër gra pa letra dhe bën thirrje që në Shqipëri të miratohet ligji për poligami.

“Në qoftë se në Shqipëri nuk del ligji që një mashkull të ketë 7 kurora, nuk do futet Shqipëria në kurorë. Femra është një gradë e ulët para burrit sepse burri e ka nxjerrë nga brinja vet. Kam katër gra pa letra vetëm këtë të voglën që e kam 10 vite më të vogël se unë e kam me letra. Po të lejohej e kisha bërë se nusja nuk është kundra”, thotë Mandi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu