Kapen duke grabitur banesat, arrestohen dy shqiptarë në Gjermani

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën duke grabitur një banesë në Gjermani. Mediat e huaja shkruajnë se shqiptarët 35 dhe 40 vjeç u arrestuan në Obercatrop.

Dy grabitësit u pikasën nga një person atyre pranë i cili menjëherë lajmëroi policinë. Menjëherë, pas kësaj një prej grabitësve u hodh nga dritarja për t’i shpëtuar policisë, por pa arritur të ia dalë.

Hetimet ende vijojnë pasi autoritetet dyshojnë se mund të kenë kryer edhe grabitje të tjera.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu