Ballina Thumb

Thumb

“Thumb” është seksion i lajmeve satirike i InfoShqip dhe lajmet e paraqitura këtu nuk korespondojnë me të vërtetën. Çdo përngjasim është i qëllimshëm për arsye përqeshjeje të fenomeneve të mbrapshta.

BDI shpall konkurs për kryetar të degëve: #THUMB mëson kushtet për tu përzgjedhur, janë...

Komisioni Zgjedhor i Bashkimit Demokratik për Integrim në mbledhjen e mbajtur më 19 Maj të vitit 2022 në Tetovë, shpalli thirrje publike për zgjedhje të kandidatëve për anëtar të Kryesisë, për kryetar dege dhe...

Zamir Mane do vizitojë qytetin e Dibrës, ja projekti gjigand që pritet ta prezantojë...

Duke qenë se jemi në zgjedhje lokale qyteti i Dibrës nesër pritet të vizitohet nga biznesmeni i njohur Zamir Mane. #THUMB ka arritur të zbulojë edhe arsyen se pse një biznesmen i fuqishëm si...

Ahmeti: Fahri Xhara më tha se Zaevi ka prejardhje shqiptare dhe unë e pranova...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sot doli në press konferencë me kryeministrin e ardhshëm të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ku treguan se kanë arritur marveshjen për të qeverisur për 4...

Kërkohen agjenci turistike për vizita në Budapest për të takuar Gruevskin? (FOTO)

Në rrjetet sociale ka ndodhur edhe kjo. Disa qytetarë kanë hapur një profil duke kërkuar një nismë që ndonjë agjenci turistike të organizojë vizitë në Budapest të Hungarisë për të takuar ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Nuk...

“Grubi realizoi takim me karrigen e Majk Pens në Shtëpinë e Bardhë” (FOTO)

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim Artan Grubi po qëndron në SHBA ku ndër tjerash ka pasur takim edhe me negiciatorin për zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë. Ai në kuadër të kësaj vizite,...

THUMB/ Protestuesit shoven vijën e verdhë e kishin nga brekët e mbushura

#THUMB mëson një detaj nga protestat shoveniste kundër gjuhës shqipe dhe shqiptarëve që ishin në mbrojtje të ish regjimit të Gruevskit, nuk i kishte ikur vrojtuesve të ndryshëm që për herë të parë kishin...

​#THUMB/ BDI arsyeton analizat te kiosku, sepse kush tjetër do punonte të shtunën në...

Pasi gjatë kohë kishte thumbime dhe kritika për BDI se pse ka angazhuar një kiosk të bën analizën e implementimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit më në fund sonte deri sa BDI në selinë...

THUMB/ BDI vendimin për hyrjen në qeveri do e merr pas analizës nga berberi

Pasi sot presidenti, për pak konsensual, i BDI-së Ivanovi ia dorëzoi mandatin kryetarit të VMRO-DPMNE-së të akuzuarit nga PSP, Nikolla Gruevski BDI pritet këtyre ditëve të merr vendim për pjesëmarrje eventuale në propozim qeverinë...

THUMB/ Për të ruajtur mandatin ndryshon llagapin: “Kali i Shemës” bëhet “Magjari i Blerimit”

Pas analizave të shumta dhe luftës me numra nëpër degë dhe nëndegë të BDI-së është vendosur që të bëhet ndryshim i mandateve nëpër njësitë zgjedhore. Sipas informatave që mori “Thumb” presion më i madh...

#THUMB zbulon arsyen e vertetë se pse Ali Ahmeti shkon me ngulm në Kumanovë

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti më në fund pas krejt gurrave, peripecive dhe vështirësive arrin të shkon për të mbajtur një tubim elektoral në Kumanovë. Shumë njerëz nuk e kuptuan dhe habiteshin me këtë...

Lajmet e fundit