Kirjaz: Politikën bullgare e bën Maqedonia Serbe Veriore

Nënkryetari i Internacionales Liberale, Emil Kirjaz, i ftuar në “Click Plus” në “TV21” tha se Bullgaria me politikën e saj bën që Maqedonia ta shohë presidentin serb Aleksandar Vuçiq si mik të vetëm, transmeton InfoShqip.

Politika bullgare e bën Maqedoninë nga Maqedonia Veriore në Maqedoninë Serbe dhe i jep hapësirë ​​politikës së Vuçiqit që të imponohet, në mënyrë që të gjithë ta shohin atë si një mik të vetëm”, tha Kirjaz.

Kirjaz tha gjithashtu se shumë pak njerëz e kuptojnë se çfarë dëshiron të arrijë Bullgaria me mosmarrëveshjen me Maqedoninë./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu