Kjo është Rusia e re: Moska publikoi një hartë me territoret e reja (FOTO)

Federata Ruse miratoi të martën ligjin për përfshirjen e katër rajoneve të Ukrainës në territorin e saj, transmeton InfoShqip.

Sipas ligjeve, banorët e katër rajoneve njihen si shtetas rusë nga 30 shtatori dhe u jepet një muaj kohë për të aplikuar për heqjen dorë nga shtetësia ruse nëse dëshirojnë ta bëjnë këtë.

Rusia i konsideron territoret në portokalli si pjesë të Rusisë, ndërsa gjithçka tjetër (e verdhë) është territor ukrainas./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu