Kosovës i shtohen edhe 311 ushtarë! Mehaj: Ushtria e Adem Jasharit nuk kthehet prapa

Sot janë betuar 311 rekrutë të rinj për shërbim në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK). Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, u është drejtuar ushtarëve të rinj duke u thënë se qëllim e kanë garantimin e paqes në vend dhe më gjerë.

Ai ka njoftuar se më 28 nëntor do të hapet konkursi i radhës për pranimin e mbi 600 ushtarëve të rinj.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu