Kovaçevski: Apasiev dhe “E Majta” janë kërcënimi real për të ardhmen evropiane të vendit

E ardhmja evropiane, drejtimi evropian i vendit po përballet me rrezik serioz, tha sonte Dimitar Kovaçevski nga forumi “Të fortë dhe të vendosur drejt së ardhmes” në Gjevgjeli.

“Një subjekt politik që shumë e nënvlerësojnë është një pengesë serioze në rrugën evropiane. “E Majta” dhe Dimitar Apasiev kanë një agjendë të qartë për të penguar rrugën drejt BE-së. Mos i nënvlerësoni, pasi ditët kalojnë “E Majta” do ta marrë peng Mickoskin. Mickoski është i dobët, ai nuk ka vizion, nuk ka qëndrim, ai është thjesht një pasardhës i Nikolla Gruevskit”, tha Kovaçevski.

Apasiev dhe “E Majta”, shtoi Kovaçevski, janë kërcënimi real për të ardhmen evropiane të vendit./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu