Kovaçevski: Kemi obligim të nxitojmë drejt së ardhmes evropiane

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte nga Krusheva tha se çdo luftë ia vlen nëse ka një qëllim përfundimtar. Kovaçevski thotë se Maqedonia sot ndërtohet mbi idetë e Ilindenit, dhe se vazhdojnë në rrugën drejt BE-së.

Nga këtu ka vetëm përpara. Nuk ka asnjë forcë që mund të pengojë përparimin evropian të vendit tonë”, tha Kryeministri.

Koveçevski theksoi se nuk është e përshtatshme që ata të heqin dorë nga betejat, nëse dikush bllokon idetë progresive, atëherë interesat e tij nuk janë në interes të shtetit.

Ne kemi një detyrim të nxitojmë drejt së ardhmes evropiane”, tha Kovaçevski.

Ai thotë se ne tani po luftojmë një betejë për të tashmen dhe të ardhmen.

Sot është hapur manifestimi tradicional “Dhjetë ditët e Republikës së Krushevës”, e cila çdo vit mbahet në Krushevë nga 1 deri më 10 gusht me rastin e festës së madhe kombëtare – Ilindenit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu