Kovaçevski shpalli fitoren në Qendër Zhupë, VMRO-ja e pyet se kë mundi

Qytetarët në Qendër Zhupa konfirmuan se e dinë drejtimin e duhur, e dinë se shteti duhet të ecë përpara, tha kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, pas përfundimit të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të komunës, në të cilat kandidati i vetëm i regjistruar nga koalicioni i LSDM-së, partneri turk fitoi kandidati Arijan Ibrahim, përcjell FLAKA.

“Të gjitha forcat destruktive që punuan për të dështuar zgjedhjet u përballën me disfatë”, tha në Qendër Zhupë kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski.

Kusht për sukses në zgjedhjet e sotme në Qendër Zhupë ishte një e treta e votuesve. Sipas informacioneve të KSHZ-së, deri në orën 18:30 në këtë komunë kanë votuar 46,3 për qind.

VMRO-DPMNE opozitare i ka bërë thirrje Kovaçevskit të thotë se kë ka mundur në Qendër Zhupë, kur ka pasur vetëm një kandidat.

“Zgjedhjet patën sukses vetëm sepse në Maqedoni janë bashkëqytetarët nga diaspora.

Në të njëjtën kohë, Kovaçevski duhet të thotë se kush janë ato forca të errëta dhe të mos e mashtrojë opinionin me gënjeshtrat e tij dhe përpjekjet për të treguar triumfalizëm të rrejshëm”, tha VMRO-DPMNE. /FLAKA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu