Kovacki për Petrovskën: Si mund të bëhen 30 vjet të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut?

Koloneli i Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Dragan Kovacki, reagon ndaj njoftimit të ministres së mbrojtjes Slavjanka Petrovska për shënimin e tridhjetëvjetorit të saj, por të përvetësuar nga “Severna”, transmeton InfoShqip.

“Si mund të jetë 30 vjetori i Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut? Kjo që po bëni është një mjegullnajë historike.

Pyeti dy ish-kryekomandantët e gjallë të cilës ushtri ishin kryekomandant dhe shiko çfarë thonë“- shkruan ai./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu