“Krahu i VMRO-së” nesër me tentim për pazar të ri në BDI

Bruime brenda BDI-së paralajmërojnë zhvillime interesante në këtë parti. Grupi i funksionarëve të anashkaluar, të afërt me Musa Xhaferin dhe Blerim Bexhetin, që ishin etiketuar si “krahu i VMRO-së” brenda BDI-së dhe u degraduan pas formimit të Qeverisë me LSDM-në, do të del me zhvillime të reja brenda partisë.

Siç pritet, ky grup dontë kërkojë rikthim në pozicione të fuqishme dhe shkarkim të funksionarëve aktual.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu