Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë uron Afrim Gashin për zgjedhjen si kryeparlamentar

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka uruar Afrim Gashin për zgjedhjen e tij në detyrën e kryeparlamentarit të Maqedonisë së Veriut.

“Urime Kryetarit të ri të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Afrim Gashi. Me besimin se bashkëpunimi parlamentar mes Kuvendit të 🇦🇱 dhe Kuvendit të 🇲🇰 do të rritet e zgjerohet”, ka shkruar Lindita Nikolla./INA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu