“KU SHKON, KU IK”, kështu i drejtohen Gruevskit banorët e Hasanbegut, ofendojnë BDI-në (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski dhe kryetari i Qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski nuk janë mirëpritur në lagjen e Hasanbegut, raporton SHENJA.

Banorët janë shprehur të revoltuar nga siç thonë ata mungesa e ndihmës së shtetit në këto moment për ta, për dallim nga vendbanimet me shumicë maqedonase ku sanimi i dëmeve po bëhet në mënyrë të shpejt dhe efikase.

Në fund të videos mund të vërehet edhe revolta e banorëve të Hasnabegut ndaj partisë shqiptare në pushtet, BDI. Ata përdorimin fjalë ofenduese për këtë parti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu