“Kuq e Zi” dhe me këngë patriotike, shqiptarët protestojnë në Britani (VIDEO)

Dhjetëra shqiptarë të veshur me ngjyrat e flamurit Kuq e Zi dhe nën ritmin e këngëve patriotike janë mbledhur për të protestuar kundër deklaratave të bëra nga sekretarja e Bredshme britanike Suella Braveman.

Në videot e shpërndara në rrjetet sociale shihet se si dhe fëmijët janë mbledhur së bashku me të rriturit.

Kujojmë se kjo protestë vjen pasi para disa ditë më parë Sekretarja e Zyrës së Emigracionit i quajti shqiptarët kriminelë.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu