Kurto Dudush u dakordua me Ali Ahmetin: Bashkëshortja kandidohet për deputete, i janë premtuar dhe pozita drejtorësh

Partia e Kurto Dudushit – Unioni i Romëve ka arritur marrëveshje me Bashkimin Demokratik për Integrim për koalicion në zgjedhjet parlamentare të majit.

Kurto Dudushi, kryetar i Shuto Orizares është takuar me Ali Ahmetin dhe kanë shtrënguar dart për marrëveshje në koalicon parazgjedhor.

Ai fiton kandidat për deputet, bashkëshortja Fatima Osmanovska e cila do të jetë me numër 5 në zonën zgjedhore 2.

Ka marrë premtim edhe për funksion të drejtorit në QTQ Shkup dhe drejtor në Qendrën për Punë Sociale Shkup.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu