Ky ishte biznesmeni turk që ndërtoi varrezat e Jasharajve në Prekaz

Jusuf Aga Özler, kishte dhuruar falas krejt mermerin për rregullimin e varrezave të Jasharave, për këtë ai u dekoru me Medalje Nderi, nga Parlamenti i Turqisë si dhe nga ai i Kosovës!

Një nga sheshet kryesore në Stamboll, është emruar me emër të Adem Jasharit: “Shehit Adem Jashari”, ka shkruar Fehmi Maloku.

Ndryshe biznismeni turk, Jusuf Aga Özler ka ndërruar jetë në vitin 2014.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu