Lajçak takohet me Vuçiçin në New York: Folëm për normalizimin e marrdhënieve me Kosovën

I dërguari i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në New York, në prag të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Lajçak ka shkruar në Tëitter se takimi me Vuçiçin vjen pas takimit që kishte me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtit në Prishtinë.

Në Nju Jork sot. Në margjinat e #UNGA-s folëm për rrugën përpara në normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën”, ka thënë Lajçak.

Kosova dhe Serbia gjenden në një proces të rëndësishëm të dialogut. Tema e targave është më aktualja.

Sakaq, Lajçkak është takuar gjithashtu edhe me kryeministrin Edi Rama, me të cilin tha se kanë folur për situatën në Ballkanin Perëndimor.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu