Lionel Messi mund të jetë shumë i shtrenjtë për PSG-në

Transferimi Lionel Messit te klubi francez Paris Saint-Germain mund të jetë shumë i shtrenjtë, pasi thuhet se kërkesat e pagës së yllit të Barcelonës mund të pengojnë një lëvizje këtë verë.

Kontrata e sulmuesit argjentinas skadon në këtë verë te Barcelona, ku ai fiton plot 500 mijë funte në javë.

Ai ka qenë i lidhur me një largim në verën e fundit, por drejtuesit e klubit nga Camp Nou nuk e lejuan duke iu referuar një klauzolë largimi prej 700 milionë eurosh.

Megjithatë, kjo nuk i ka ndaluar klubet si PSG dhe Manchester City të mbesin të interesuara për transferimin e tij nëse ai largohet nga Camp Nou.

Sidoqoftë, edhe me klubet më të mëdha kanë ndier problemet financiare shkaku i pandemisë së coronavirusit dhe një transferim i Messit nuk është aspak i lehtë.

Messi thuhet se mund të duhet të zvogëlojë pagën e tij edhe nëse lëviz në skuadrat më të pasura evropiane dhe elitare në Ligën e Kampionëve.

Sipas mediumit Gazzetta dello Sport, kërkesat e pagës së Messit mund të nënkuptojnë se ai është shumë i shtrenjtë edhe për një klub super të pasur si PSG nëse ai largohet nga Barcelona këtë verë.

Vera e këtij viti mund të definojë të ardhmen e sulmuesit argjentinas, pasi ai mund të mbetet edhe te Barcelona, nëse binden nga presidenti i ri i klubit.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu