Lirim Zendeli, 19 vjeçari i parë shqiptar që premton shumë në Formula (VIDEO)

Lirim Zendeli nga Kondova e Shkupit i cili jeton ne Gjermani ne emisionin ”Ich Bin Albaner” ka treguar rreth arritjes se tij ne Formula dhe sakrificat e tij deri te kjo arritje e madhe.

Ai tregon se mbeshtetja e familjes dhe babait te tij e ka shtyre qe te filloj me kete sport.

Lirim Zendeli njihet si nje nder shqiptaret qe premton shum ne kete sport, ai ishte kampion i Gjermanise ne Formula 4 dhe tani ka kaluar ne Formula 3.

Shikoni pamjet ne vazhdim dhe njihuni me afer me shumaherin shqiptar.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu