Liverpooli thyen ‘rekordin negativ’ 129-vjeçar pas humbjes nga Chelsea

Rekordi negativ i Liverpoolit këtë sezon në Ligën Premier ka goditur një pikë të re, pasi Reds tani kanë humbur pesë ndeshje radhazi të ligës në Anfield për herë të parë në historinë e tyre.

Mason Mount shënoi në pjesën e parë të enjten ndërsa skuadra Chelseat dënoi Liverpoolin në një humbje tjetër në Anfield.

Kjo humbje ka çuar në pesë numrin e ndeshjeve të humbura radhazi të Liverpoolit në shtëpi, një rekord absolut negativ i gjithë historisë.

Reds kishin plot 129 vjet që nuk e kishin përjetuar këtë seri humbjesh.

Seria e disfatës së Liverpoolit për humbje në shtëpi në ligë filloi në mes të janarit me një humbje tronditëse 1-0 ndaj Burnley.

Më pak, ekipi i Jurgen Klopp humbi 1-0 nga Brighton, 4-1 nga Manchester City dhe 2-0 nga Everton në kampionat.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu