Lojtarët që kanë arritur më shpejt 25 gola në pesë ligat më të mira të Evropës: Haaland eklipson Ronaldon dhe Ibrahimovicin

Erling Haaland kryeson listën e lojtarëve që kanë arritur më shpejt shifrën e 25 golave, ndërsa luajnë në pesë ligat më të mira të Evropës këtë shekull.

Superylli norvegjez u bashkua me Borussia Dortmund janarin e kaluar dhe shpejt u vendos si sulmuesi i tyre kryesor.

Pavarësisht se ishte vetëm 20-vjeçar, Haaland arriti të shënojë 25 gola të Bundesligës në 25 paraqitje.

Kjo do të thotë se ai arriti këtë rekord më shpejt sesa ikonat të tilla si Zlatan Ibrahimovic dhe Cristiano Ronaldo.

Lojtarët e tjerë që paraqiten në listë janë fituesi i Kupës së Botës me Spanjën, Fernando Torres, Neymar dhe Andriy Shevchenko.

Në listë ka edhe emra tjerë si Luca Toni, Diego Milito dhe Arjen Robben.

Më poshtë keni listën e dhjetë lojtarëve që kanë arritur më shpejt shifrën e 25 golave:

Fernando Torres (Liverpool, 2008/2009) – 25 gola në 34 ndeshje

Arjen Robben (Bayern Munich, 2010/2011) – 25 gola në 34 ndeshje

Diego Milito (Inter, 2009/2010) – 25 gola në 33 ndeshje

Andriy Shevchenko (AC Milan, 2000/2001) – 25 gola në 33 ndeshje

Luca Toni (Bayern Munich, 2008/2009) – 25 gola në 33 ndeshje

Cristiano Ronaldo (Real Madrid, 2009/2010) – 25 gola në 27 ndeshje

Neymar (Paris Saint-Germain, 2017/2018) – 25 gola në 27 ndeshje

Kevin Phillips (Sunderland, 1999/2000) – 25 gola në 26 ndeshje

Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint-Germain, 2012/2013) – 25 gola në 26 ndeshje

Erling Haaland (Borussia Dortmund, 2020/2021) – 25 gola në 25 ndeshje

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu