LSDM: Kush e lejoi Gruevskin që të udhëtoje për Turqi me truproja të armatosura?

Opozita maqedonase sot kërkoi llogari duke kërkuar përgjigje në pyetjen se kush ka lejuar që lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe truprojat e tij të armatosura të udhëtojnë për në Turqi pa kontrollin adekuat,

Pas skandalit me udhëtimin e Nikolla Gruevskit për pushime në Turqi, duke i kapërcyer procedurat doganore, të sigurisë dhe tjerat, opinioni pret përgjigje në pyetjet e shumta, thonë nga LSDM-ja, dhe duke pyetur:

“Ende është e paditur se kush ka lejuar që Nikolla Gruevski dhe truprojat e tij të armatosura të ikin për në Turqi pa kontroll adekuat të sigurisë dhe doganor?”, pyesin nga LSDM-ja,transmeton, InfoShqip.com.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu