LSDM: Mickoski sërish mentorit të tij, Gruevski për udhëzime për referendumin

Hristijan Mickoski ishte sërish në Budapest, me gjasë pas udhëzimeve të reja të mentorit të tij, të arratisur Nikolla Gruevski. Sipas LSDM-së në pushtet kryetari i partisë opozitare njoftoi se është në Budapest së bashku me nënkryetarin Aleksandar Nikoloski ne takim me kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban, transmeton InfoShqip.

LSDM thotë:

Pasi kanë dështuar të gjitha përpjekjet e tij për të paralizuar shtetin, për ta destabilizuar dhe për të krijuar përçarje, tani ai padyshim ka nevojë për këshilla se si të sillet në lidhje me referendumin që po shpall vetë.

Referendumi i Mickoskit është vetëm për përdorim jopartiak, nuk mbështetet nga partnerët e tij të koalicionit, përveç të Majtës, dhe pyetja është nëse ka mbështetje nga anëtarësia e saj.

Sepse u pa se nuk ka besim as në kryesinë e partisë, se në faqen e VMRO-DPMNE-së i vetmi anëtar i Komitetit Ekzekutiv është vetë Mickoski. Për këtë arsye Mickoski gënjen opinionin me disa deklarata të noterizuara të deputetëve që janë pa efekt juridik dhe u grind me të gjitha partitë opozitare.

Mickoski ka problem sa herë që vendi përparon, prandaj ka krijuar skenarë të përgjakshëm, prandaj shpall referendum për të cilin edhe vetë e di se nuk do të ketë sukses. Hristijan Mickoski mbetet i vetëm në sjelljen e tij antievropiane dhe destruktive“- tha ai./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu