Lufta Izrael-Hamas, Ushtria amerikane po përgatitet të vendoset në Lindjen e Mesme

Rreth 2,000 trupa amerikane po përgatiten të vendosen në Izrael. Një zyrtar i mbrojtjes thotë se ata nuk janë vendosur ende – dhe edhe nëse janë, ata nuk mund të dërgohen në Izrael ose Gaza, shkruan Sky News.

Në vend të kësaj, ata mund të bazohen në një vend të afërt.

Trupat e dërguara në rajon do të kishin një mori specialitetesh – duke përfshirë mbështetjen mjekësore dhe trajtimin e pajisjeve shpërthyese.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu