Lulzim Aliti i ASH-së përmes një proverbe kujton sabotatorët në partinë e tij

Lulzim Aliti nga Aleanca për Shqiptarët një ditë pasi Sela përmendi sabotatorë brenda partisë, Aliti përmes një proverbe i ka kujtuar ata që ishin me ASh-në dhe punuan kundër ASH-së, shkruan Top24.

“Një kohë e një zaman kishin pas shkuar fshati për kryeshëndosh te një Bari pasi që ujku ia kishte sulmu delet e shumë dam i kishte shkaktuar!

E pyetën: a u mërzite që ujqërit ti mbytën delet?

Bariu tha: nuk u mërzita që ujku mi mbyti delet por më shumë u mërzita kur pashë qent që i kisha ushqyer e rritur duke u ndihmuar ujqërve!!!”, ka shkruar Aliti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu