Magjepsëse, pamjet emocionuese nga “Air Albania”, Spektakël që të rrënqeth (VIDEO)

Pritja mori fund dhe kërshëria është shuar. Shqipëria ka ndërtuar dhe tashmë po inaguron stadiumin më të mirë që ka pasur në gjithë historinë e saj, ndërsa mediat e huaja po e krahasojnë edhe si “Wembley i Ballkanit”. Bëhet fjalë pikërisht për “Air Albania” që i ka hapur dyert për tifozët.

Pak minuta para ndeshjes me Francën, ka ardhur edhe inagurimi i stadiumit me pamjet që mund t’i shihni direkt më poshtë dhe të xhiruara nga “Sport Ekspres”. I ftuar special në këtë ditë të veçantë të shqiptarëve, krahas Armand Dukës, është presidenti i UEFA-s, Ceferin.

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu