Manifestim kulturor i turqve të Ballkanit në Shkup

Në organizim të komunës Çankaja-Ankara dhe komunës Qendër të Shkupit sonte në sheshin Filipi i Dytë i Maqedonisë në Shkup do të mbahet Manifestim kulturor i turqve ballkanikë.
Në koncert do të performohen valle popullore, koncert i tenorit Shakir Iljasogulari dhe performancë e fizarmonikësit nga Turqia, Muamer Kenexhoglu. Në koncert do të marrë pjesë edhe këngëtarja maqedonase Violeta Tomovska.

Koncerti organizohet me përkrahje të Institutit Junus Emre nga Shkupi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu