Marrëdhënie e tensionuar mes Ancelottit dhe mbrojtësit të Real Madridit

Real Madrid po shijon një sezon që duket i përgatitur për sukses, me një epërsi të rehatshme në La Liga dhe një epërsi nga ndeshja e tyre me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve kundër RB Leipzig. Në zemër të kësaj ka qenë aftësia e Carlo Ancelottit për të marrë më të mirën nga një skuadër e penguar rëndë nga lëndimet. E megjithatë, pavarësisht kësaj, ai ka disa situata të ndërlikuara me lojtarët për të trajtuar.

Luka Modric duket i destinuar për një largim në fund të kontratës së tij, ndërsa tensioni po rritet mes Ancelotti dhe yllit Arda Guler, i cili është i pakënaqur me sasinë e minutave që po merr.

Sipas mediumit The Athletic, marrëdhënia mes trajnerit italian dhe Nacho Fernandezit është gjithashtu ‘e tensionuar’.

Mbrojtësi veteran ka shijuar shumë më tepër kohë në lojë këtë sezon, pas lëndimeve të Eder Militao, David Alaba dhe së fundmi, Antonio Rudiger.

Megjithatë, ai nuk ndjen se ka besimin e plotë të Ancelottit, pavarësisht se italiani flet pozitivisht për të në publik.

Nacho është hequr në disa raste kur Real Madridi ka kërkuar të gjejë fitoren në disa ndeshje, për të vendosur Aurelien Tchouameni në mbrojtje.

Sezonin e kaluar Nacho pranoi se ishte afër largimit nga klubi për shkak të mungesës së kohës së lojës, duke ndjerë se nuk po merrte trajtimin e drejtë nga Ancelotti në favor të tre qendërmbrojtësve të tjerë.

Këtë sezon koha e tij e lojës është rritur, edhe nëse forma e tij ka rënë, për shkak të rrethanave, por përsëri ai do të përballet me një vendim për të ardhmen e tij këtë verë pasi kontrata e tij do të skadojë.

Los Blancos mund të mos e detyrojë atë të largohet, por me bisedat për rikthimin e Rafa Marin nga huazimi i tij te Alaves, Nacho mund të pyesë veten për rolin e tij sezonin e ardhshëm.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu