Maurizio Sarri po i rikthehet punës si trajner, pritet të marrë drejtimin e Fiorentinës

Maurizio Sarrrin shumë shpejtë do ta shikojmë duke drejtuar një skuadër tjetër me emër, siç është Fiorentina. Juventusi e shkarkoi trajnerin italian në fund të edicionit të kaluar, pasi nuk kishte plotësuar pritjet që kishte klubi për të.

Sipas asaj që raporton La Gazzetta dello Sport, Fiorentina është në pozitë ideale për një marrëveshje me Sarrin.

Viola ka arritur të marrë vetëm katër pikë në po aq takime të zhvilluara dhe ka një presion për gjetjen e trajnerit të ti.

Ata tashmë kanë shikimin e tyre te Sarri dhe strategu italian është aktualisht i papunë.

Ish-trajneri i Chelseat duket se shumë shpejtë do të marrë drejtimin e Fiorentinës, dhe të ndihmojë ata në objektivat.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu