Mbani një hudhër në gojë për 30 minuta dhe ja çfarë do të ndodhë

Hudhra ka kohë që përdoret si një ilaç natyral për të trajtuar një rang të gjerë të sëmundjeve dhe kushteve të ndryshme shëndetësore.

Hudhra përdoret për zemër dhe sistemin e gjakut. Ajo mund të stabilizojë shtypjen e gjakut, të shmangë sëmundje të zemrës, sulmin në zemër dhe arterosklerozën.

Disa prej këtyre pretendimeve mbështeten edhe nga shkenca. Disa njerëz e përdorin atë për të parandaluar kancerin e zorrëve, stomakut, gjirit, prostatës dhe mushkërive, transmeton Gazeta Express.

Hudhra e prodhon një përbërës të quajtur alicin. Alicini ia jep erën hudhrës, atë që e ka. Por, a keni dëgjuar ndonjëherë se njerëzit e përdorin atë edhe si “sheqerkë”? Po, kjo është e vërtetë.

Kinezët e vendosin një hudhër në gojë dhe e lënë aty për 30 minuta. Kjo praktikë është një metodë e lashtë që përdoret zakonisht në mëngjes. Rezultatet janë të pabesueshme.
Ushqyesit e shëndetshëm që gjenden në hudhër hyjnë në organizmin tuaj përmes pështymës tuaj dhe i pastrojnë enët e gjakut. Pas 30 minutave, ju duhet ta nxirrni hudhrën. Lani dhëmbët dhe në qoftë se ende keni “erën e keqe” të hudhrës, atëherë përtypni një kokërr kafeje ose majdanoz.

Kjo “sheqerkë” hudhër ka shumë përfitime shëndetësore për trupin tuaj, të tilla si: pastron trupin tuaj, promovon shëndet të mirë të veshkave, pastron lëkurën tuaj, punon si një shtytës imunitar, vepron kundër bronkitit, kontrollon oreksin tuaj etj.

Pra, nëse përjetoni ndonjë nga problemet e përmendura më lartë, atëherë ky është ilaçi i duhur për ju.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu