Mes Shqipes, Edonës, Lumbardhit dhe Blerandos, ja kush shpallet fitues i ‘Big Brother VIP Kosova 2’

Lumbardhi është fituesi i finales së madhe të Big Brother VIP Kosova 2. Ai u pasua nga Blerando që doli i dyti, Shqipja e treat dhe Edona e katërta.

Pas 108 ditësh përfundoi spekaktli më i madh në vend i cili theu shumë tabu dhe para jush ka sjellur ekskluzivitete të mëdha.

Ndërkaq, Edona në këtë edicion ka zënë vendin e katërt, Shqipja të tretin dhe Blerando të dytin.

Lumbardhi ishte bërë pjesë e BBVK-së që prej natës hyrëse të 20 tetorit të vitit që lamë pas.

Përgjatë kësaj aventure të tij televizive, ai është përballur me një mori situatash interesante, të tensionuara, pikante e emocionuese.

Pos kësaj, ai e ka gjetur edhe dashurinë e tij, Kaderin, me të cilin është lidhur brenda shtëpisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu