Mesut Ozil përfshihet në debatin e më të mirit të të gjitha kohërave mes Messit dhe Ronaldos, gjermani zgjodhi më të mirin sipas tij

Mesut Ozil është lojtari më i fundit që është përfshirë në debatin e vjetër se cili është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo.

Mesfushori gjerman ka pranuar pyetje nga fansat e tij në Twtiter, duke u përgjigjur secilës me radhë.

Kur është pyetur se kujt i takon epiteti ‘G.O.A.T’, Ozil ka thënë se 35-vjeçari e ka dëshmuar vetën ku do që ka luajtur.

“Messi ka dëshmuar vetën si njëri ndër më të mirët në Spanjë, por Ronaldo ka qenë gjithmonë më i miri në çdo vend ku ka luajtur”, ka thënë turko-gjermani.

Ozil i është referuar asaj se pesë herë fituesi i Topit të Artë ka shkëlqyer në Angli, Spanjë dhe Itali, duke fituar trofe në secilën ligë.

Ky aspekt do të thotë se Messi ka treguar cilësitë e tij vetëm në Spanjë, aty ku është rreth 20 vite duke luajtur futboll vetëm për Barcelonën.

VIDEO:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu