Mexhiti: Kreshnik Bekteshi ka kërkuar që të gjithë bashkëmendimtarët e “Grupit të Zjarrit” të largohen nga BDI

Duke folur për zgjedhjen e kryetarit të Degës së BDI-së në Çair, Izet Mexhiti në Click Plus në TV21 tha se nëse zbatohet parimi një anëtarë një votë, nuk mund të dihet se kush do ta merrte këtë post. Mexhiti tha se për këtë post po eliminohen emrat e afërt me Grupin e Zjarrit, dhe se siç tha ai, Kreshnik Bekteshi ka kërkuar që të gjithë bashkëmendimtarët e Grupit të Zjarrit të largohen nga BDI.

“Kërkesa e këtyre. Fraksionit të qeveritarëve, konkretisht i një ministri në Kryesi, ka thënë se duhet të largohen jo vetëm Izeti, Blerimi, Musa e Nevzati, por edhe bashkëmendimtarët e tyre. Cili ministër e ka thënë? Kreshnik Bekteshi”, tha mes tjerash Mexhiti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu