Mexhiti: Ne jemi zgjedhur nga Kongresi dhe vetëm ai mund të na shkarkojë

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21, duke diskutuar për përjashtimin e 5 anëtareve të BDI-së, përfshirë edhe vetë atë, tha se shkarkimi i tyre nuk i rregullt. Ai tha se ata i ka emëruar Kongresi dhe vetëm ai mund t’i shkarkojë, nuk mundet të shkarkohen me deklarata të paqarta.

“Unë si nënkryetar, Blerim Bexheti si sekretar organizativ, anëtarët e tjerë të kryesisë, janë të zgjedhur nga Kongresi. Në këtë mënyrë nuk mundet që një organ të zgjedhi dhe tjetri të shkarkon. Meqë duan të thirren si front evropian duhet t’u qëndrojnë vlerave evropiane, kështu që ne mandatin e kemi nga Kongresi dhe jemi aty prej ditës së parë, sidomos me këto sqarime që krijojnë amulli”- tha Mexhiti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu