Mickoski: Kovaçevski duhej ti thotë Ramës, ti nuk kupton as histori as gjegorafi (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në protestën e mbrëmjes së sotme para Qeverisë ka kritikuar edhe qasjen e kryeministrit Kovaçevski ndaj batutave të Ramës ky i fundit e quajti Dimitar Kovaçevskin “Kryeministër i ardhshme i Bullgarisë Perendimore”.

Kryetari i VMRO-DPMNE-së gjatë tubimit të sotëm para qeverisë tha se Kovaçevski në momentin kur Edi Rama i u drejtua ashtu duhej të kthehet dhe ti thotë Ramës:

Ju nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori, kjo është Maqedonia ime.“- tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu