Mickoski: Mbi 500 nënshkrime në më pak se një orë për referendumin

I pari i VMRO-së Hristjan Mickoski ka thënë se janë mbledhue mbi 500 nënshkrime në më pak se një orë për nismën e referendumit, shkruan Alsat.

“Mbledhja e mbi 500 nënshkrimeve në më pak se një orë, edhe pse vetëm 100 nevojiten për nismën e referendumit. Faleminderit për reagimin dhe iniciativën e shpejtë.

Populli nuk dëshiron zgjidhje që mohojnë veçantinë dhe identitetit tonë”, ka thënë ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu